1
1 point

Deep Web nedir ? Nasıl girilir ?

Derin ağ olarak bilinen deep web nedir ? birçok kişinin korktuğu girmekten çekindiği bir internet sağlayıcısına döndü. şimdi daha detaylı bir şekilde inceleyelim.

Deep Web nedir? 

İlk olarak “Deep Web nedir?” sorusunu cevaplamak, yerinde bir başlangıç olacaktır. En basit anlamda Deep Web’i tanımlamak gerekirse, bireylerin açık hizmet veren arama motorları aracılığı ile ulaşamayacağı sitelerin yer aldığı sanal alan şeklinde bir açıklama yapılabilir. Yani siz GoogleBing, gibi ya da Yandex gibi arama motorları tarafından yapacağınız aramalar ile birtakım web sitelerine ulaşamıyorsunuz. İşte ulaşamadığınız bu gizli sitelerin tümüne de Deep Web, yani Derin Web deniyor.

Peki deep web de neler var ? şimdi kısaca cevaplayalım.

Deep Web’in karanlık kısmının içerikleri arasında; uyuşturucu satışı, silah ve cephane satışı, insanlık dışı vahşet ve cinsel içerikler, sahte diploma, pasaport gibi birçok belge, çalıntı kredi kartı bilgileri, çocuk pornoları, cinayet görüntüleri, ölü tecavüzleri, yamyamlık içeren medyalar, çalınarak ele geçirilmiş tanınmış kişi veya özel kişilerin görüntüleri/bilgileri, tecavüz ve cinayet yayınları, işkence ve alıkonulma gibi daha birçok etik ve insanlık dışı medyaların yer alması mümkün… Hatta ve hatta kendini kiralayan katillere veya hackerlara ulaşmak oldukça mümkün yani her türlü olayı barındırıyor.

Deep Web’e Girmek Güvenli mi ?.

Deep Web güvenli değil mi sorusu birçok kullanıcıyı meşgul eden bir sorundur. Cevabı oldukça basittir. Yapacağınız işlemle bu cevabı vermektedir. deep web’de bir katil, hacker, çocuk istismarı, silah ticareti gibi bu tarz işlemlerle uğraşmanız başınıza hem hukuki hem normal yollarda iş açar. ilerleyen zamanda deep web’e nasıl girilir ?. güvenli bir şekilde nasıl gezilir bunları videolu bir şekilde öğreneceğiz.


Sevdin mi ? Arkadaşlarınla paylaş!

1
1 point

Tepkin ne ?

Düşündürücü Düşündürücü
0
Düşündürücü
Beğendim Beğendim
2
Beğendim
Beğenmedim Beğenmedim
0
Beğenmedim
Bilgilendirici Bilgilendirici
1
Bilgilendirici
Süper Süper
1
Süper
Mert Zehir

Orta okulda bilgisayara çok ilgim vardı. İlk zamanlar sadece oyun hileleriyle uğraşarak kendimi geliştirdim. Liseye geldiğimde ise bilgisayar hocam Ayşen Biricik Karakaş'la tanışmamla bir an hayatım değişti. kodlamaya inanılmaz ilgim arttı. ilk olarak başlangıç seviye python öğrendim. şu anda ise ileri seviye arduino biliyorum. Hayatımın geri kalanı ise başarılı bir mühendis olarak devam etmeyi istiyorum.

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir