1
1 point

Geçtiğimiz günlerde ambargo uygulanan huwaei şimdi ne yapmayı planlıyor ?

Geçtiğimiz günlerde alınan kararla ABD Huawei’ye yaptırım uygulamış ve Google, Huawei Android telefonlar için desteğini çekmişti. Amerika kara listeye alınan Çinli Huawei şirketine uygulanan ticari kısıtlamaların kimilerini 90 günlüğüne askıya aldığını açıkladı. Peki Huawei bu durumda napacak ?

Huawei şirketinin çok az seçeneği kalıyor. ilk ve yüksek ihtimalle google tekrar bir anlaşmaya oturup iki şirketinde menfatine göre yeni bir anlaşma yapılacaktır. Huawei yetkilileri bunun için Amerika’da uzun uğraşlar vermekte toplantılar düzenlemektedir. eğer google anlaşmayı onaylarsa sıkıntı giderilecek aynı zamanda huawei iyi bir ders olacaktır.

2.seçenek ise en maliyetli ve aynı zamanda en zor olanıdır. yeni bir işletim sistemi oluşturmak şuanda yapılan çalışma ve açıklamalara göre “Project Z” isimli bir işletim sistemi kurduklarını açıklandı. Bu işletim sistemi ne kadar başarılı olabilir tartışma konusu ama seçenekler arasında en kuvvetli olanıdır.

3. seçenekte ise, bu konuda tecrübe sahibi olan bir şirketle iş birliği yapma buna yakın olanlarda ise Microsoft gözüküyor ama ne kadar başarılı olunur bilinmez. Çünkü nokia bu denemede bulunmuş ama microsoft işletim sistemi yeteri kadar tutulmamıştır.

Peki Huewai bu krizi nasıl yönetecek ? Merak konusu .


Sevdin mi ? Arkadaşlarınla paylaş!

1
1 point

Tepkin ne ?

Düşündürücü Düşündürücü
0
Düşündürücü
Beğendim Beğendim
4
Beğendim
Beğenmedim Beğenmedim
0
Beğenmedim
Bilgilendirici Bilgilendirici
3
Bilgilendirici
Süper Süper
4
Süper
Mert Zehir

Orta okulda bilgisayara çok ilgim vardı. İlk zamanlar sadece oyun hileleriyle uğraşarak kendimi geliştirdim. Liseye geldiğimde ise bilgisayar hocam Ayşen Biricik Karakaş'la tanışmamla bir an hayatım değişti. kodlamaya inanılmaz ilgim arttı. ilk olarak başlangıç seviye python öğrendim. şu anda ise ileri seviye arduino biliyorum. Hayatımın geri kalanı ise başarılı bir mühendis olarak devam etmeyi istiyorum.