Facebook, instagram, Whatsapp çöktü peki sebebi ne?

Akşam saatlerinde eş zamanlı olarak Instagram, Whatsapp ve Facebook’ta yaşanan erişim sorunu neticesinde, bireyler çeşitli problemlerle karşılaştılar. Whatsapp’ta fotoğraf ve ses gönderilemezken, Instagram’da ise akış ‘akış yenilemedi’ ve ‘içerik yüklenemedi’ sorunu baş gösterdi. Öte yandan, Facebook’ta da benzer sorunlar gözlemlendi. Peki, Instagram, Whatsapp ve Facebook çöktü mü, neden açılmıyor? Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcısı Dr. Ömer Fatih Sayan Twitter üzerinden son dakika açıklaması yaptı.

Dünya genelinde sosyal medya platformları InstagramWhatsapp ve Facebook‘taki erişim sorununa yönelik Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcısı Dr. Ömer Fatih Sayan Twitter üzerinden son dakika açıklaması yaptı. Sayan; “Instagram, Whatsapp ve Facebook servislerinde dünya genelinde kesintiler yaşanmaktadır. Global kaynaklı sorundan ülkemizdeki kullanıcılar da kısmen etkilenmektedir.” dedi

Bazı yorumcular, araştırmacılar, yazılımcılardan alınan bilgilere göre Dünya’da büyük bir siber saldırı altında olmasından kaynaklanılıyor. Türkiye’nin bu saldırıyı karşılaya bilecek altyapı olmaması nedeniyle en çok etkilenen ülke olmaktadır.


Sevdin mi ? Arkadaşlarınla paylaş!

Tepkin ne ?

Düşündürücü Düşündürücü
0
Düşündürücü
Beğendim Beğendim
0
Beğendim
Beğenmedim Beğenmedim
0
Beğenmedim
Bilgilendirici Bilgilendirici
0
Bilgilendirici
Süper Süper
0
Süper
Mert Zehir

Orta okulda bilgisayara çok ilgim vardı. İlk zamanlar sadece oyun hileleriyle uğraşarak kendimi geliştirdim. Liseye geldiğimde ise bilgisayar hocam Ayşen Biricik Karakaş'la tanışmamla bir an hayatım değişti. kodlamaya inanılmaz ilgim arttı. ilk olarak başlangıç seviye python öğrendim. şu anda ise ileri seviye arduino biliyorum. Hayatımın geri kalanı ise başarılı bir mühendis olarak devam etmeyi istiyorum.

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir